Prostownik automatyczny

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #1920 przez Matrix

Matrix w Trasie

Blacklady

Usługi BHP dla Ciebie twojebhp@gmail.com

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #1921 przez Adam P
Replied by Adam P on topic Odp: Prostownik automatyczny
Matrix, mało informacji

Mmam taki od 3 lat, super sprawa. W naszym wypadku tzn jeśli chodzi o akumulator motocyklowy (ołowiowy) to minimalna pojemność akumulatora to 12 Ah. Ładuje w ten sposób że ciągnie w górę napięcie aż do 14,5 V prądem około 0,8 A, po dojściu do napięcia 14,5 V przełącza się w tryb pracy konserwacyjnej i ładuje napięciem 13,2-13,5V i prądem 0,06 A tak że śmiało można go zostawić włączonego do sieci nawet na kilka dni/tygodni i nie uszkodzi akumulatora.

Uwaga
Nie lubi akumulatorów żelowych - grzeje się i coś się psuje - mi rozpieprzył przełącznik funkcji, na szczęście dało się naprawić tzn wymienić mikrowyłącznik :)

To tak na szybko chyba wszystko, w każdym bądź razie warto go mieć i do auta i do motoru.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #1922 przez Andrzej
I o taką informacje mi też chodziło.Dla mnie ważne bo mam aku żelowy i w tej sytuacji raczej go odpuszcze.Dzięki Adam.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #1924 przez mareksztum
Adam mi tez chyba padł ten przełącznik może Ci ten wrak podesłac bo kupiłem inny? oczywiscie zapłace jesli da sie naprawic czsami dziala

Marek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu - 12 lata 5 miesiąc temu #1925 przez Adam P
Replied by Adam P on topic Odp: Prostownik automatyczny
Marek
Jeśli czasami działa to może być wypalony mikro wyłącznik tak jak u mnie - to takie małe gówno jak np. w sprzętach Audio-Video tyle że z dłuższym cyckiem do przyciskania. Spróbujemy naprawić tzn wymienić, Weź do Corony lub jakbyś przelatywał przez Malbork to można na warsztaty codziennie do 13, w czwartki do 17tej. Ewentualnie przez Markiza lub Zibiego - byli u mnie w firmie już nie raz.

Andrzeju, jak chcesz to mogę Ci go użyczyć do prób. Ja kiedyś ładowałem nim akumulator żelowy do łódki być może był za duży pojemnościowo i to dobiło mi prostownik, w sumie w instrukcji nie pisze że nie nadaje się do żelowych.
Ostatnia12 lata 5 miesiąc temu edycja: Adam P od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #1926 przez markiz
Replied by markiz on topic Odp: Prostownik automatyczny
po roku polowania także i mi udało się ten prostownik kupić :woohoo: Wcześniej pożyczałem kilka razy od Kizia.Ładowałem nim także aku w samochodzie-bez uwag :laugh:

motocykle to nie wszystko-liczy się pasja

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0.259 s.
Zasilane przez Forum Kunena