Pierwszy Polski motocykl

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #5227 przez Tomasz
Witam
z tej strony Tomasz z Klubu Lech 1929 Opalenica, Wszystkiego Najlepszego w Nowym roku dla Kolegów Motocyklistów, zdrowia do pokonywania kolejnych kilometrów i bezpiecznych powrotów.
Byłem już tu obecny we wpisach kolegi Irka, teraz już osobiście (fotografii nie będę zamieszczać jeśli ktoś jest ciekawy jak wyglądam zapraszam na naszą stronę klubową - Tomasz; Sekretarz) z dwoma kolegami Kurczakiem i Markizem miałem już kontakt wcześniej telefoniczny.
Przepraszam, że tak okupujemy Waszą stronę, ale chyba powód sami przyznacie jest tego warty.
Cieszę się, że kolega Kurczak znalazł czas żeby przedstawić sytuację z LECHem, szkoda tylko, że właściciel nie chce nawiązać jakiegokolwiek kontaktu, to może parę spraw moglibyśmy sobie wyjaśnić.
Zaznaczam, że nie jesteśmy klubem ani ludźmi, którzy działają jak znani chyba wszystkim - Synowie Anarchii z serialu.
Szanujemy prywatną własność i rozumiem osobiste przesłanki właściciela, myślę tutaj o sprzedaży motocykla, ale strasznie trudno mi zrozumieć, że dysponując pięknym kawałkiem polskiej motoryzacyjnej historii - Pierwszym Polskim Motocyklem produkowanym seryjnie woli się go trzymać gdzieś w garażu podejrzewam, że bez odpowiedniej konserwacji - mówiąc wprost skazując "rodzinną relikwię" na powolną agonię i zapomnienie.
Tłumaczyłem w rozmowach, że celem Naszego klubu jest kultywowanie faktu produkcji w Opalenicy LECHa, ponadto postanowiliśmy to już jakiś czas temu, że będziemy się strać aby powstała replika motocykla, teraz kiedy wiemy że zachował się oryginalny egzemplarz i jest możliwość wykonania dokładnej dokumentacji fotograficzno-technicznej, która może posłużyć do dokładnej odbudowy (nie będę w tym miejscu opisywać co do tej pory zrobiliśmy aby odnaleźć jakiekolwiek dokumenty motocykla i jacy ludzie nam w tym pomagali - to temat do innego postu) staje się to realne i zgodne ze stanem faktycznym. (replika-pomnik, który stoi w Opalenicy to ogólny zarys powstały na podstawie chociażby tego prospektu fabrycznego który jest powyżej)
Nic nikomu nie chcemy ukraść tylko pokazać że taki motocykl jak LECH istniał faktycznie i w jeszcze lepszy sposób go przybliżyć, bo jak zauważyłem także wielu z Was o nim nie miało żadnych informacji był dla nich odkryciem.
Przepraszam za długie wywody, pozostawiam do własnej oceny i przemyślenia sytuację.
Jeśli mógłbym prosić kolegę Kurczaka chciałbym aby jeśli może skontaktował się z Panem Borkowskim i może za pośrednictwem poczty elektronicznej przedstawię właścicielowi sytuację i przesłanki jakie nami kierują.
Przypominam numer tel. 695 661 771, adresy poczty: direct74@wp.pl albo do pracy: fundusze@opalenica.pl
Pozdrawiam i Jeszce Raz Wszystkiego Do Przodu w Nowym Roku.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #5238 przez markiz
Dzięki wielkie za życzenia :laugh:
Szacun za Waszą pasję B) Raz że "Lech" to polski motocykl,dwa że weteran.Niestety mam wrażenie że "Lech" jest naprawdę wyjątkowy.Mam nadzieję że uda Wam się uratować jeszcze nie jeden egzemplarz i Opalenica będzie Mekką dla nas wszystkich.Do zobaczenia na zlotach lub na trasie.Pozdrawiam cały Klub Lech Opalenica :laugh:

motocykle to nie wszystko-liczy się pasja

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #7381 przez irek
Replied by irek on topic Odp: Pierwszy Polski motocykl
Witam ponownie .Mam pytanko czy strona wasza została zablokowana dla zarej gości -nie ma możliwości wysyłania priv .Pozdrawiam irek lech Opalenica

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #7382 przez mareksztum
Witaj nie wiem co się dzieje więc pisz na ogólnym może ktoś ci odpisze jeśli jego taka wola.... nikogo tu nie zmuszamy do korespondencji pozdrawiam ps. niestety nie mam Lecha

Marek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #7383 przez irek
Replied by irek on topic Odp: Pierwszy Polski motocykl
Dzięki mareksztum za odpowiedz .Chciałem napisac do jednej os z waszego klubu.
Pozdro irek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #7384 przez zibistm
Replied by zibistm on topic Pierwszy Polski motocykl
Chyba wiem o kogo chodzi , ale ta osoba sama musi się do Ciebie odezwać. A ciężko u niej z czasem ostatnio.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0.246 s.
Zasilane przez Forum Kunena