Ceramizery.

Więcej
12 lata 1 miesiąc temu #2614 przez Mati
Ceramizery. was created by Mati
Witam. Przeglądajac internet natknęłem się na dodatki do olejów motocyklowych, tak zwane Ceramizery. Czy ktoś już spotkał się z użyciem czegos takiego? Czy to coś daje tak jak świadczy producent? Czy moze to uszkodzić silnik? Czy warto tego używać?
Piszcie wszystko co o tym wiecie, lub uważacie na ten temat. ;)

Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 1 miesiąc temu - 12 lata 1 miesiąc temu #2619 przez Andrzej
Replied by Andrzej on topic Odp: Ceramizery.
Wygląda na to że to kolejna generacja takich produktów które kiedyś nazywały się MotoDoctor,Slick50 itp.Znajomy jeden użył kiedyś coś takiego w zmęczonym życiem Fordzie.Ponoć przez tydzień auto spisywało się całkiem dobrze(nawet mniej dymiło) i na obroty jakby się lepiej wkręcało...Ale potem nastąpiła totalna zagłada silnika!
Odnośnie motocykli,to inny znajomy dolał to coś do oleju w Kawasaki ZZR 1100,bo mu kontrolka od smarowania się zapalała jak się mocno moto zagrzało.To potem zapalała się nawet jak nie musiał być tak mocno zagrzany.Osobiście nie mam doświadczenia z tymi ustrojstwami,bo uważam że dobry olej+dobry silnik=niezawodna i długowieczna praca.
Ostatnia12 lata 1 miesiąc temu edycja: Andrzej od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 1 miesiąc temu - 12 lata 1 miesiąc temu #2620 przez Mati
Replied by Mati on topic Odp: Ceramizery.
Zgadzam się, tak myślałem właśnie, że może to uszkodzić silnik, bo nie wierze w cudowne płyny...
Jak kto dba tak ten i ma :)

Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale.
Ostatnia12 lata 1 miesiąc temu edycja: Mati od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu - 7 lata 11 miesiąc temu #12103 przez Mario
Replied by Mario on topic Ceramizery.
Może trochę odgrzeje kotleta :)

ale ceramizer (oryginał oczywiście ) nie ma nic wspólnego z motodoktorami K2 i inne których wlewa się opakowanie po 0,5 litra :)

piszę o czymś takim -
www.ceramizer.pl/

jako że dużo grzebie w samochodach marki BMW jakiś czas temu miałem do czynienia z silnikiem rzędowym R6 2.0 benzyna w e39
silnik ten ogólnie był w bardzo dobrym stanie miał moc ,palił na dotyk itd
ale miał jedną wadę tak jak zresztą większość tych silników 2.0 r6
tzn zapalająca -mrugająca kontrolka ciśnienia oleju na mocno rozgrzanym silniku po trasie i w upały ,normalna temp.pracy tych silników oscyluje w granicy 90-95st c i tu było wszystko ok ,
autko było sprowadzone od Niemców gdzie często oleje wymieniają w tej górnej granicy przebiegu a nieraz nawet raz na dwa lata i oczywiście leją oleje tak jak zaleca producent auta czyli jeśli syntetyk to taki stosują nawet do 200tyś km przebiegu i więcej ,
także płukanka układu korbowego konieczna jest w niektórych przypadkach przed wymianą oleju ale do rzeczy :)

po tych wszystkich zabiegach i wymiany oleju na 10 w40 Valvoline (nie rozlewany w PL) nie było poprawy z migającą kontrolką oleju na wolnych obrotach ,poza tym że silnik zaczął jeszcze ciszej pracować tzn tylko szumiał ,ci którzy mieli lub mają bezynowe R6 w BMW wiedzą o czym piszę :)

ciśnienie oleju po zmierzeniu na gorącym silniku wskazywało 0,8 0,9 bar czyli poniżej dolnej granicy
remont takiego silnika był nie opłacalny więc postanowiłem wypróbować właśnie CERAZMIER (strzykawka 4g -standardowa doza dla ok 7l oleju w silniku ,
z dużym oczywiście nie dowierzaniem zastosowałem ten preparat ale zastosowałem go zgodnie z dołączoną instrukcją :)
czyli nie męczenie silnika wysokimi obrotami przez najbliższe 200km :)

trafił się wyjazd na ok 500-600 kilometrów i co się okazało po powrocie a już nawet było zauważalne po przejechaniu ok 300km ?
silnika zaczął dosłownie mruczeć jak 6-garowy baranek ,zrobił się dużo żwawszy ,mocniej reagował na wciśniecie pedału gazu , a kontrolka ciśnienia oleju przestała migać na wolnych obr .:)

po ponownym zmierzeniu ciśnienia oleju wyszło 1,1-1,25 bar oczywiście na rozgrzanym silniku ,
pokusiłem się nawet celowo zmniejszyć wolne obroty silnika na niecałe 700rpm i zero świecenia kontrolki :)

autko jeździ do dziś , i nie miało żadnych problemów z ciśnieniem oleju na wolnych obrotach ,

tak więc stanowczo polecam Ceramizera jeśli chodzi o silniki w samochodach ,słyszałem już od kilku osób które zastosowały ten preparat w różnych autach i były zauważalne pozytywne różnice :)

co prawda do motocykla żadnego nie miałem okazji ani potrzeby tego przetestować ale chyba się skuszę po wymianie oleju ,:)

Born to Drive /
Blade - Eternal Hunter :)

Ostatnia7 lata 11 miesiąc temu edycja: Mario od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu #12104 przez mareksztum
Replied by mareksztum on topic Ceramizery.
ryzyko jest zawsze testuj testuj wyniki publikuj jestem za

Marek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu #12105 przez Andrzej
Replied by Andrzej on topic Ceramizery.
Ile kilometrów zrobiłeś autem od zastosowania ceramizera? I czy dolewasz go co każdą zmianę oleju?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0.266 s.
Zasilane przez Forum Kunena