Zimowe naprawy i serwis motocykla

Więcej
12 lata 1 miesiąc temu #2776 przez Adam P
Zimowe naprawy i serwis motocykla

Witajcie Koledzy.
Jest zima i póki co jeszcze trwa, choć już są pewne oznaki czarnego asfaltu :).
Postanowiłem założyć ten wątek by popisać w nim co zrobiłem (zrobiliście) w swoim motorze w czasie gdy pogoda niestety nam nie sprzyja.

W swojej Virago przeprowadziłem już większość czynności serwisowych, w sumie nic wielkiego czy jakoś bardzo ambitnego. Zostało mi jeszcze tylko w zasadzie wymienić filtr i olej w skrzyni, no i zrobić coś z szybą (jakoś nie mam pomysła).

Więc tak:
1. Wymiana kierownicy na bardziej ergonomiczną.
2. Dotoczyłem aluminiowe końcówki kierownicy - bo japońskie oryginały plastikowe mi pękły.
3. Dorobiłem z kwasówki nowe pręty do lusterek i przy okazji zepsułem jedno lusterko, no i musiałem kupić nowe dwa w komplecie - tak że teraz mam jedno w zapasie :).
4. Wymieniłem tylną oponę i dentkę, nawet mocno nie bolało finansowo.
5. Przy okazji demontażu tylnego koła przeprowadziłem oględziny i czyszczenie zabieraka napędu i szczęk hamulcowych - wszystko w porządku, łożyska też sprawdziłem również są OK.
6. wyregulowałem luzy zaworowe, sprawdziłem łańcuszki rozrządu, wyczyściłem świece. Synchronizację gaziorów zrobię jak już będzie ciepło - to chwila moment.
7. Sprawdziłem stan filtra powietrza.
8. Zrobiłem nowy wydajniejszy radiator do regulatora napięcia wraz z nowym mocowaniem do ramy, teraz regulator będzie miał lepsze chłodzenie.
9. Zdemontowałem cały przód i wymieniłem łożyska główki ramy, były jeszcze kulkowe i mocno wytłuczone, teraz są stożkowe.
10. Posprawdzałem elementy zawieszenia przedniego - lagi, uszczelniacze, łożyska koła, klocki hamulcowe - wszystko jest OK.
11. Nasmarowałem linki sprzęgła i gazu, kupiłem też w razie "W" na zapas i będę je woził przy sobie tak jak i zapasowe klamki od sprzęgła i hamulca.

Zdało by się jeszcze posprawdzać połączenia w instalacji elektrycznej, bo jakoś tak dziwnie kilka volt się gubi zanim dojdzie do reflektora, zastanawiam się czy nie zamontować przekaźników i dać zasilanie bezpośrednio z aku tak jak mam to w halogenach.

Kufry będę zakładał, bo muszę mieć zawsze przy sobie zestaw małego cukrzyka i jakąś wodę. Skompletuję też apteczkę.



Mile widziane wpisy kontynuujące temat :)
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 1 miesiąc temu #2778 przez markiz
Adaś-widzę że jesteś przygotowany do sezonu :) Świetnie Virażka wygląda z tą kierownicą.Dobrze że założyłeś stożkowe łożyska w główce ramy:są bardziej trwałe

motocykle to nie wszystko-liczy się pasja

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 1 miesiąc temu #2782 przez mareksztum
bardzo ok przylozyles sie ... ładnie

Marek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 1 miesiąc temu - 12 lata 1 miesiąc temu #2783 przez Andrzej
U mnie jeszcze mały Sajgon z motocyklem he he he,ale jeszcze chwila i to ogarnę... :laugh:


Załączniki:
Ostatnia12 lata 1 miesiąc temu edycja: Andrzej od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 1 miesiąc temu #2785 przez zibistm
Na półce same słoiki , a żadnej flaszki.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 1 miesiąc temu #2786 przez markiz

zibistm napisał: Na półce same słoiki , a żadnej flaszki.

Zibi...flaszki w kartonie :whistle: Nie znasz się na konspiracji B)

motocykle to nie wszystko-liczy się pasja

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0.240 s.
Zasilane przez Forum Kunena