Środek do czyszczenia kolektorów

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #10528 przez Adam P
Witajcie braciszkowie zakonni.
Szukam informacji - używał już to ktoś?" Autosol ANTI BLAU", albo znajomy znajomego ?. Moje kolektory są dosyć mocno przebarwione i jestem nie pocieszony.. Próbowałem zwykłej pasty polerskiej ale bez wyraźnej poprawy


www.sklep.polishangel.pl/index.php/menu/autosol-anti-blau.html

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #10529 przez Matrix
Nie używałem, ale sporo osób chwaliło, że skuteczny, Problem polega na tym, że nawet jak się uda to i tak problem powróci :(

Matrix w Trasie

Blacklady

Usługi BHP dla Ciebie twojebhp@gmail.com

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #10538 przez markiz
Z tego co wiem wszystkie artykuły Autosol-u są chwalone.Polerka pewnie na jakiś czas pomoże odzyskać blask kolektorów,tylko trzeba będzie od czasu do czasu tą czynność powtarzać

motocykle to nie wszystko-liczy się pasja

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #10546 przez Adam P
Zanabyłem drogą kupna na znanym serwisie aukcyjnym, zamówiłem również do tego czegoś dedykowaną pastę polerską.
Zastosuję i obadam, później coś napiszę by się podzielić swoją opinią :).

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu - 8 lata 7 miesiąc temu #10610 przez Adam P
Witajcie, postaram się opisać co i jak, może się komuś przyda. W każdym bądź razie ja jestem zadowolony z wyników czyszczenia i polerowania kolektorów.

Potrzebne narzędzia i materiały:
Mleczko do czyszczenia kolektorów Autosol Bluming Remover,
Pasta polerska – Autosol Metal Polish,
Myjka kuchenna – najlepiej całe opakowanie 10szt.,
Rękawice ochronne – kilka par, co najmniej jedna para na jeden kolektor,
Szmaty do wycierania – im więcej tym lepiej,
Wkrętarka lub wiertarka i tarcza polerska z filcu.
Niski taboret pod cztery litery lub pozycja siedząca po turecku



Zakładam że oprócz przebarwień na kolektorach i jakichś nalotów, ognisk rdzy nie ma.
Uwaga – to mleczko to środek jadowity! „sssssssss”, więc zakładamy rękawice, i jak ktoś chce to i okulary.
Na myjkę kuchenną na stronę z takim ostrym „filcem” zapodajemy mleczko, tak ze dwa trzy kleksy i nanosimy na kolektor. Cały czas wcieramy w powierzchnię kolektora z dość dużym naciskiem, im dokładniej i dłużej tym lepiej. Po jakimś czasie np. 3-5 minut wcierania czyścimy szmatką powierzchnię i sprawdzamy czy już, jeśli efekt jest niezadowalający to czynność można powtarzać. Po wyczyszczeniu z nalotu uzyskujemy czystą półmatową powierzchnię w kolorze białego metalu – coś tak, jakbyśmy zmatowili lakier przed malowaniem.
Jeśli jest tak jak piszę to można się zabrać za polerkę. Na powierzchnię rury nanosimy przy pomocy szmatki pastę polerską. Trzeba odczekać by lekko przyschła 2-3 minuty. Po tym czasie zabieramy się do polerowania i tu wykorzystamy wiertarkę i tarczę z filcu, tą czynność należy wykonać dokładnie z namaszczeniem gdyż od tego zależy efekt finalny. Tak że zbyt niecierpliwi mogą polegnąć. Napiszę tak - mi to zajęło około 4 godzin na cztery rury, czyli po godzinie na jeden kolektor.
A jak to teraz wygląda, a zobaczcie i oceńcie sami.

Przed



Pierwsza strona - prawa, tu druga rura była prawie cała niebieska, z lewej kolektory jeszcze nie ruszone.



Z drugiej strony



i jeszcze raz



Na żywo wygląda znacznie lepiej niż na zdjęciach.
Zapraszam do dyskusji :). Sam jestem ciekawy jak długo to tak będzie wyglądało. W każdym razie co najmniej raz w roku zimową porą można coś takiego wykonać.
Zużyłem:
po około 5-10 % mleczka i pasty,
4 gąbki
4 pary rękawic ochronnych
kilka szmat
2 kawy

Adam
Ostatnia8 lata 7 miesiąc temu edycja: Adam P od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu - 8 lata 7 miesiąc temu #10611 przez Adam P
...
Tu napiszę to o co pyta Andrzej poniżej. :)
Koszt zakupu mleczka i pasty na Alledrogo to 74 zł z przesyłką, do tego myjki kuchenne (gąbeczki) z Bierdonki za coś koło 7 zł za opakowanie.
Szmatek i rękawic nie liczę, kawy również.
Ostatnia8 lata 7 miesiąc temu edycja: Adam P od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0.237 s.
Zasilane przez Forum Kunena