Jaki motocykl na początek??

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu #2697 przez Mati
No tak rozumiem :) Prawa jazdy jednak jestem pewien, ze nie zdam na praktycznym :) Dlatego tak myślę, żeby się podszkolić na jakimś moto 125 ccm i ewentualnie w późniejszych latach zrobić prawo jazdy kategorii A :)
Jak jest z pieszymi to ja wiem. Miałem okazje wymijać nie raz...

Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu #2698 przez kurczak
Mati rób prawko na wiosna to zrobisz jedno i konkretne ,walniesz sobie coś 750 cm3 i styknie ci na początek. Na razie w przepisach odnośnie prawka na moto nic się nie zmienia.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu #2701 przez markiz

kurczak napisał: Mati rób prawko na wiosna to zrobisz jedno i konkretne ,walniesz sobie coś 750 cm3 i styknie ci na początek. Na razie w przepisach odnośnie prawka na moto nic się nie zmienia.

Mati,zrób tak jak mówi Kurczak :) Mowa o prawku ;)

motocykle to nie wszystko-liczy się pasja

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu #2704 przez Adam P
Mati,
Dziwnie się ciebie czyta i trudno to jakoś rozumem ogarnąć. piszesz min.: cytuję tu Twoje słowa
"Mam 18 lat, jak dotąd jeździłem troszkę na motocyklach ze starych czasów" - jak dla mnie stare czasy to późny PRL.
"Szukam jakiegoś motocykla sportowego na początek" - no fajnie, żyjemy w wolnym kraju
"Jednak po pewnym czasie te 100 km/h przestało mi wystrarczyć" - wszędzie wokoło jest max 90, coraz częściej 70, a ponad 100 to w zasadzie obwodnica ewentualnie A4
"Chce większej mocy do zabawy" - tu polecam tor, nie drogę publiczną
"uprawnienia robił będe jak kupie motocykl w druga stronę mi się nie opłaca" drogo Cię to może kosztować kolego w razie "W"
"Miałem podobnie miesiąc temu wypadek samochodowy, gdzie to ja kierowałem" bez uprawnień!
'Albo cross Kawasaki KMX 125, którego nastepnie przerobie na supermoto i nie będe rejestrował W razie czego da się takim motocyklem uciec" Tym mnie rozwaliłeś totalnie Policji nie uciekniesz mają na pewno lepszy sprzęt i umiejętności niż Ty. A jeszcze można dostać ostrzegawczy strzał w plecy lub tył głowy :). Może ciut przesadzam bo wiem od samych policjantów że nie mają ścigać motocyklistów właśnie ze względu na możliwość wypadku ściganego.
"Prawa jazdy jednak jestem pewien, ze nie zdam na praktycznym" a niby czemu?

Z twoich słów wnioskuję że jeździsz już kupę lat choć wiekiem jesteś młody. Masz już doświadczenie lecz nie wiedzieć czemu twierdzisz że nie zdasz praktycznego egzaminu z prawka. Lubisz ostrą jazdę - tu ulica nie jest miejscem na takie zabawy, miałeś wypadek i boisz się samochodu, a co będzie jak na motocyklu będzie wyp... z powodu choćby chęci skontrolowania twojej osoby przez panów na szybkich motocyklach w białym kolorze, lepiej nie myśleć bo nigdy nie wsiądziesz.

Może lepiej by było jakbyś się zapisał gdzieś do klubu sportowego gdzie się jeździ po torze wyścigowym/crosowym czy co ci tam pasuje. Moglibyśmy Cię wtedy ewentualnie oklaskiwać na pudle, bo obawiam się że twoja pasja może się szybko i tragicznie skończyć w ruchu ulicznym. Obyś nie był tzw. "królem prostej" jak co niektórzy motocykliści - o tym pisał Kurczak.

Wiem co piszę też byłem i jestem jeszcze młody przynajmniej duchem motocykla - to moja druga młodość. Przeżyłem wypadek motocyklowy jak i pewnie wielu z nas i dziękuję Bogu za drugą szansę.
Tymi słowami chciałbym na ciebie wpłynąć jakoś by ewentualnie uchronić Ciebie i innych użytkowników dróg publicznych przed ... tragedią.

Mimo wszystko posłuchaj rad kolegów którzy jak na razie Tobie dobrze życzą, zrób prawko - zbieraj na maszynę i kup co Ci pasuje, albo ... odpuść i zostań przy 50ccm i zrób to co mi napisałeś: "zaczyna się zawsze od drobnych przeróbek, kończy się na odrzutowcu"

Rzekłem to ja tzn. napisałem własnymi palcyma.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu #2706 przez kardi
Rzeczywiście, koledzy mają rację.
Przemyśl jeszcze raz co dokładnie chcesz.

Jeśli coś małego, to polecam:
Honda NSR 125 lub 80.

Znajomy w Twoim wieku ma Derbi taki a'la ścigacz
mała pojemność chyba 50 lub 80 ale ciągnie do setki. Dał w zeszłym roku
ok. 3500 zł, wspominał że może sprzeda.

A prawko rób, bo za rok już możesz nie zrobić.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu #2709 przez markiz
Adam....dobrze piszesz :) Mati,jeżdzimy na motocyklach w większości wiele lat.Niektórzy więcej sezonów niz Ty wiosen ;) Nie bierz tego jako atak na ciebie,tylko żebyś zdał sobie sprawę z odpowiedzialności za siebie i innych prowadząc motocykl :ohmy: Pozdro ;)

motocykle to nie wszystko-liczy się pasja

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0.371 s.
Zasilane przez Forum Kunena