Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Brak prądu - martwy starter

Brak prądu - martwy starter 2019/02/24 08:34 #16422

Hej. wczoraj poskładałem moto i na koniec chciałem je odpalić po zimie a tu niespodzianka....cisza.
Akumuluator wpełni naładowany, wszystkie światła działają, klakson, gniazdo zapalniczki, manetki. Przekręcam zapłon naciskam przysisk Start i ...totalna cisza. Sprawdziłem bezpieczniki i główny 30A ma stopiony plastik, ale nie jest przerwany. Podmieniłem ale bez efektu. Popukałem w rozrusznik - pomyślałem że się zawiesił - ale też nic. Wszystkie pozostałe bezpieczniki też ok.
Zmieniałem kierownicę i przekładałem przyciski, ale tam nie ma co uszkodzić - rozebrałem wczoraj je na części pierwsze i nie widze żeby jakieś luty czy kable wyglądały inaczej niż w orginale :/ Manetki grzane raz sprawdzałem czy działają , ale to bezpośrednio z aku z pomienięciem całej wiązki z moto. Podejrzewam ze mógł walnąć przekażnik od rozrusznika, w którym siedzi główny bezpiecznik (foto). Macie jakiś pomysł, albo skąd wziąść przekaźnik na podmiankę na próbę ?
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Mariusz.

Brak prądu - martwy starter 2019/02/24 14:06 #16423

• rollfast
  • rollfast Avatar
  • Wylogowany
  • Klubowicz
  • Klubowicz
  • Honda Shadow VT750 C2 ACE
  • Otrzymane podziękowania: 46
sprawdź czy masz przejście na przekaźniku...jeśli jest prąd,to szukaj dalej w obwodzie głównym czyli aku rozrusznik i alternator...a takie przekaźniki ma Tomek w Malborku...
Live To Ride

Brak prądu - martwy starter 2019/02/24 16:45 #16424

Ja to przechodziłem w ubiegłym sezonie.Tomek mi robił 2 tygodnie.Zrobił. Ale dalej nie wiem co tak naprawdę było. Sprawdź masy,kostki,przeczysc styki i połączenia masy.Awaria przekaźnika raczej mało prawdopodobna.

Brak prądu - martwy starter 2019/02/24 17:38 #16425

- Podłączyłem przed chwilą aku od samochodu i efekt ten sam - czyli aku można wyeliminować.
- Pomyslałem, że demontując prawy przełącznik przy manetce może jakiś kabel się złamał, bo pewnie nikt tam przede mną nie zaglądał - sprawdziłem miernikiem przejścia i przełącznik wygląda na sprawny - gdy zapłan wyłączony wszystko martwe, gdy w stanie gotowości przez 2 piny jest przejście, gdy włączam START aktywuje się trzeci pin.
- na przekaźniku od rozrusznika jest prąd, bo on jest połączony bezpośrednio z plusem od aku.
Chyba pozostaje mi sam przekaźnik, albo rozrusznik zdechł. ?!? :/

Brak prądu - martwy starter 2019/02/24 19:16 #16426

U Zibiego w bandicie był taki sam objaw po zmianie kierownicy.Ale tam ewidentnie trzeba było poprawić źle zamontowane przełączniki po prawej stronie kierownicy.Tam wystarczy mały błąd przy skrecaniu i już nie działa.Prąd też niby był a nie chciało działać.

Brak prądu - martwy starter 2019/02/24 21:32 #16427

• markiz
  • markiz Avatar
  • Klubowicz
  • Klubowicz
  • Otrzymane podziękowania: 71
Może jednak po zimie tylko rozrusznik się zawiesił lub szczotki?
motocykle to nie wszystko-liczy się pasja

Brak prądu - martwy starter 2019/02/25 15:44 #16428

markiz napisał: Może jednak po zimie tylko rozrusznik się zawiesił lub szczotki?

To można łatwo sprawdzić.Przekaźnik na krótko i wszystko jasne...

Brak prądu - martwy starter 2019/03/02 12:06 #16437

Dziś ponownie przysiadłem do maszyny i jest nadzieja :) Bandzior zagadał i ładnie pali na wszystkie gary ,ale jeszcze nie ze startera. Wziąłem dziś aku od auta i odpaliłem go bezpośrednio z rozrusznika - zagadał niemal od razu. Czyli rozrusznik też można już wyeliminować. Pozostał już tylko sam przekaźnik od rozrusznika albo przełączniki przy prawej manetce. Coś mi się nie chce wierzyć, że przy przełączniku coś namieszałem, bo tam nie dotykałem kabli tylko 2 śruby z obudowy do jego odkręceniea i przykręcenia ponownego. Ten stopiony plastik mnie zastanawia na bezpieczniku przy przekaźniku - musze taki przekaźnik teraz wykombinować na podmiankę. :/ =]

Brak prądu - martwy starter 2019/03/02 13:15 #16438

Ja zawsze szukam problemu tam gdzie wcześniej grzebalem jak nie działa. Ale spoko....idź swoim tropem jak uważasz. Teraz trzeba pomyśleć kto ma bandita i przekaźnik ewentualnie na podmianę.Popatrz na allegro w używanych może nie drogi będzie i może warto będzie zaryzykować. ...

Brak prądu - martwy starter 2019/03/02 20:45 #16439

• markiz
  • markiz Avatar
  • Klubowicz
  • Klubowicz
  • Otrzymane podziękowania: 71
Podobny przekaźnik pewnie występuje w innych modelach,niekoniecznie tylko w bandicie
motocykle to nie wszystko-liczy się pasja

• Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.327 s.
Zasilane przez Forum Kunena