Brak prądu - martwy starter

Więcej
5 lata 1 miesiąc temu - 5 lata 1 miesiąc temu #16422 przez Mariusz
Hej. wczoraj poskładałem moto i na koniec chciałem je odpalić po zimie a tu niespodzianka....cisza.
Akumuluator wpełni naładowany, wszystkie światła działają, klakson, gniazdo zapalniczki, manetki. Przekręcam zapłon naciskam przysisk Start i ...totalna cisza. Sprawdziłem bezpieczniki i główny 30A ma stopiony plastik, ale nie jest przerwany. Podmieniłem ale bez efektu. Popukałem w rozrusznik - pomyślałem że się zawiesił - ale też nic. Wszystkie pozostałe bezpieczniki też ok.
Zmieniałem kierownicę i przekładałem przyciski, ale tam nie ma co uszkodzić - rozebrałem wczoraj je na części pierwsze i nie widze żeby jakieś luty czy kable wyglądały inaczej niż w orginale :/ Manetki grzane raz sprawdzałem czy działają , ale to bezpośrednio z aku z pomienięciem całej wiązki z moto. Podejrzewam ze mógł walnąć przekażnik od rozrusznika, w którym siedzi główny bezpiecznik (foto). Macie jakiś pomysł, albo skąd wziąść przekaźnik na podmiankę na próbę ?
Załączniki:
Ostatnia5 lata 1 miesiąc temu edycja: Mariusz od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 1 miesiąc temu #16423 przez rollfast
sprawdź czy masz przejście na przekaźniku...jeśli jest prąd,to szukaj dalej w obwodzie głównym czyli aku rozrusznik i alternator...a takie przekaźniki ma Tomek w Malborku...

Live To Ride

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 1 miesiąc temu #16424 przez Andrzej
Ja to przechodziłem w ubiegłym sezonie.Tomek mi robił 2 tygodnie.Zrobił. Ale dalej nie wiem co tak naprawdę było. Sprawdź masy,kostki,przeczysc styki i połączenia masy.Awaria przekaźnika raczej mało prawdopodobna.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 1 miesiąc temu #16425 przez Mariusz
- Podłączyłem przed chwilą aku od samochodu i efekt ten sam - czyli aku można wyeliminować.
- Pomyslałem, że demontując prawy przełącznik przy manetce może jakiś kabel się złamał, bo pewnie nikt tam przede mną nie zaglądał - sprawdziłem miernikiem przejścia i przełącznik wygląda na sprawny - gdy zapłan wyłączony wszystko martwe, gdy w stanie gotowości przez 2 piny jest przejście, gdy włączam START aktywuje się trzeci pin.
- na przekaźniku od rozrusznika jest prąd, bo on jest połączony bezpośrednio z plusem od aku.
Chyba pozostaje mi sam przekaźnik, albo rozrusznik zdechł. ?!? :/

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 1 miesiąc temu #16426 przez Andrzej
U Zibiego w bandicie był taki sam objaw po zmianie kierownicy.Ale tam ewidentnie trzeba było poprawić źle zamontowane przełączniki po prawej stronie kierownicy.Tam wystarczy mały błąd przy skrecaniu i już nie działa.Prąd też niby był a nie chciało działać.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 1 miesiąc temu #16427 przez markiz
Replied by markiz on topic Brak prądu - martwy starter
Może jednak po zimie tylko rozrusznik się zawiesił lub szczotki?

motocykle to nie wszystko-liczy się pasja

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0.465 s.
Zasilane przez Forum Kunena